site.btaОБНОВЕНА Защитаващият титлата си Синер достигна до полуфиналите на турнира по тенис в Пекин, китаец изненада Рубльов в последния четвъртфинал

Яник Синер снимка: AP/Ng Han Guan

Защитаващият титлата си Яник Синер (Италия) се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Пекин (Китай) от сериите АТП 500 с награден фонд от 3,72 милиона долара.

Водачът в световната ранглиста Синер елиминира чеха Иржи Лехечка с 6:2, 7:6(6) за 106 минути на корта, за да постигне 58-ата си победа (от 63 мача) през сезона, с което оглави еднолично класацията за годината по този показател, изпреварвайки германеца Александър Зверев.

Италианецът започна по-добре и дръпна с 4:1 гейма, след което спечели категорично първия сет. Втората част беше много оспорвана и стигна до тайбрек. В него Лехечка водеше с 6:4 точки, но пропиля двата поредни сетбола и допусна обрат.

"Опитвам се да се подобрявам с всеки изминал ден. Резултатите ми през сезона показват добро ниво на постоянство, а това е от съществено значение. Естествено е много важно да си готов и психически. Трябва да останеш здраво стъпил на земята. Наясно съм, че през този сезон постигнах много, но във всеки мач се вижда, че мога и още, което е много хубаво", коментира италианецът след 14-ата си поредна победа в Тура.

В спора за място на финала Синер очаква представителя на домакините Юнчаокете Бу, който не допусна пробив и отстрани номер 4 Андрей Рубльов (Русия) със 7:5, 6:4 за 94 минути. При 5:5 китаецът спечели пет от следващите шест гейма, за да вземе първия сет и да поведе с 3:1 във втория, след което запази преднината си до края.

Така 22-годишният Бу, 96-и в света, достигна до втори пореден полуфинал във веригата на АТП след надпреварата в Ханчжоу преди десетина дни.

В другия полуфинал утре ще се срещнат вторият поставен Карлос Алкарас (Испания) срещу третия в схемата и миналогодишен вицешампион Даниил Медведев (Русия).