site.btaМайорка спечели в Андалусия за първи път от 11 години след обрат срещу Бетис

Майорка спечели в Андалусия за първи път от 11 години след обрат срещу Бетис
снимка: AP Photo/Francisco Ubilla

Майорка спечели в Андалусия за първи път от 11 години след обрат и 2:1 срещу Бетис в среща от шестия кръг на футболното първенство на Испания

Точно както в мача в петък вечерта между Алавес и Севиля, някои фенове на домакините отказаха да заемат местата си за началото на мача в знак на протест срещу неудобната програма извън уикенда и късните начални часове.

Традиционно футбол се играе през уикендите и в средата на седмицата, но все повече срещи се насрочват за петък и понеделник вечер, за да се удовлетвори телевизионната аудитория в различни точки по света.

Джовани Ло Селсо, който вкара и двата гола за Бетис при победата с 2:1 над Хетафе миналата седмица, откри резултата в 7-ата минута след силен удар от 25 метра. Дани Родригес изравни минута по-късно след отлична асистенция на канадския нападател Сайл Ларин.

Второто полувреме беше доста оспорвано, но гостите стигнаха до успеха в третата минута на добавеното време с гол на Валери Фернандес, след като играчите на Бетис не успя да изчистят топката след изпълнение на ъглов удар.

Майорка се изкачи на пето място в класирането с 11 точки, три над Бетис, въпреки че има мач повече.