site.btaКейн бележи четири гола за разгромна победа на Байерн, Реал стартира защитата на трофея с победа над Щутгарт

Peter Kneffel/dpa via AP

Хари Кейн вкара четири гола за разгромната победа на Байерн Мюнхен с 9:2 срещу хърватския шампион Динамо Загреб на старта на новия формат на Шампионска лига.

Нападателят вкара три гола от дузпи и един от игра и се превърна в най-резултатният английски футболист в Шампионска лига с 33 гола.

Кейн има общо 53 гола в 50 мача, откакто се присъедини към Байерн през миналата година.

Два гола за разгрома добави Майкъл Олисе, а по веднъж се разписаха Рафаел Герейро, Леон Горецка и Лерой Сане.

За хърватите се разписаха Бруно Петкова и Такуя Огивара.

Ветеранът Томас Мюлер влезе в игра за Байерн пред второто полувреме в своя 152-и мач в турнира, с което стана играчът с най-много мачове за един отбор в Шампионска лига.

Носителят на трофея Реал Мадрид стартира с трудна победа у дома с 3:1 срещу германския Щутгарт.

Килиан Мбапе откри резултата с първия си гол за Реал в Шампионска лига. Френската звезда вкара в началните секунди на втората част на празна врата след асистенция на Родриго.

Щутгарт успя да изравни с попадение на германския национал Денис Ундав с глава в 68-а минута.

В 83-а минута Лука Модрич центрира от корнер и Антонио Рюдигер с глава отново даде преднина на Реал.

Влезлият като резерва бразилец Ендрик затвърди победата на Реал, отбелязвайки третия гол при контраатака в последните секунди.

Ливърпул надигра Милан с 3:1 като гост на "Сан Сиро".

Домакините поведоха с гол на Кристиан Пулишич още в третата минута, но след това Ливърпул взе инициативата и направи обрат.

Централните бранители Ибрахима Конате и Вирджил ван Дайк обърнаха развоя на мача с голове до почивката, а през втората част Доминик Собослай оформи крайния резултат в 67-ата минута.

На два пъти пък гредите спасиха вратата на Милан след удари на Мохамед Салах.

В друга среща от първата вечер в Шампионска лига Спортинг Лисабон победи Лил с 2:0.

Виктор Гьокереш откри в 38-а минута, а Дзено Дебаст вкара втори гол след почивката.

Лил игра с човек по-малко от 40-а минута след втори жълт картон за Гомеш.

Към 02:20 на 18.09.2024 Новините от днес