site.btaДимитър Кузманов отпадна в първия кръг на турнира от сериите "Чалънджър" в Сибиу

Димитър Кузманов / снимка: кореспондент на БТА в Добич Павлина Живкова (ЕВ)

Димитър Кузманов загуби в първия кръг на основната схема на тенис турнира на клей от сериите "Чалънджър" в румънския град Сибиу с награден фонд от 36 900 евро.

31-годишният българин, който е номер 365 в света, отстъпи с 6:2, 6:7(4), 5:7 след 3 часа и 14 минути игра пред намиращия се точно зад него в ранглистата испанец Мигел Дамас. Кузманов имаше аванс от два пробива в решителния трети сет, но допусна обрат, който доведе и до края на участието му в турнира.

Третата ракета на България спечели четири поредни гейма в края на първия сет, за да вземе откриващата част, но вторият сет започна с пробив на Дамас, който запази аванса си до 5:3.

Тогава българинът върна пробива и изравни за 5:5. В тайбрека обаче Дамас спечели със 7:4 точки, за да прати срещата в решителен трети сет.

В него Кузманов поведе с 4:1 гейма с два пробива и изглеждаше, че няма да има никакви проблеми да спечели мача. Но Дамас не се отказа и на свой ред взе три поредни гейма, за да изравни при 4:4.

В 12-ия гейм на третия сет испанецът стигна до два мачбола, като реализира втория от тях. Във втория кръг той ще играе с победителя от мача между номер 1 в схемата Стефано Траваля от Италия и Филип Джеф Планиншек от Словения.

Към 18:17 на 17.09.2024 Новините от днес