site.btaСимфоничният оркестър в Сливен представя Baroque Passion в навечерието на Великден


Симфоничният оркестър в Сливен ще изнесе концерт Baroque Passion в навечерието на Великден, съобщиха организаторите.
Музикалната вечер е посветена на бароковата музика и включва произведения на композиторите Георг Фридрих Хендел, Антонио Вивалди, Джовани Батиста Перголези и Алесандро Скарлати.
Концертът ще бъде под диригентството на Зефира Вълова, която ще се изяви и като солист на барокова цигулка. Тя е сред водещите български изпълнители в областта на старинната музика, с образование от Амстердамската консерватория и специализация при Луси ван Даел. Вълова е артистичен директор на фестивала „Изкуството на Барока“ и носител на редица международни отличия.
Сред солистите в концерта са сопраното Румяна Костова, фаготистката Сабина Йорданова, виолончелистът Людовико Минази и клавесинистът Николай Стойков. Всички те имат активна концертна дейност в страната и чужбина и са свързани с интерпретацията на старинна музика.
По думите на организаторите, концертът Baroque Passion предлага на публиката изискано преживяване, вдъхновено от страстта и изяществото на бароковата епоха.
Събитието ще се състои на 10 април (четвъртък) в Концертна зала „Сливен“.
/АВП/
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
news.modal.header
news.modal.text