site.btaРосица Денчева се класира за третия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис при девойките

Снимка: bgtennis.bg

Българката Росица Денчева се класира за третия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис при девойките, след като се наложи над представителката на домакините Ишика Ашар с 6:3, 6:4. Мачът между двете на корт №6 продължи час и 19 минути.

17-годишната българка, която е под номер 673 в ранглистата на УТА, беше по-дейната и агресивна състезателка през целия мач. Денчева направи един ас и 24 печеливши удара срещу само 8 за американката Ашар. Росица Денчева път пъти проби сервиса на съперничката си, като допусна три пъти да загуби подаването си. Българката беше и много по-убедителна при точките на своя първи сервис, като спечели 70% от точките.

Росица Денчева, която е поставена под номер 10 в схемата на турнира, чака за място на четвъртфиналите победителя от двубоя между британката Мингъ Сюй и американката Кристаша Макнийл.

Към 09:20 на 03.09.2024 Новините от днес