site.btaИва Иванова и Росица Денчева се класираха за втория кръг при девойките на Откритото първенство на САЩ по тенис

снимка: БТА/архив

Бълргарките Ива Иванова и Росица Денчева се класираха за втория кръг при девойките на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Поставената под номер 11 в схемата Иванова победи със 7:6(5), 6:3 Геул Джан (Република Южна Корея). Срещата продължи 1:42 часа.

Иванова допусна пробив за 5:6 в първия сет, но успя веднага да го върне и така се стигна до тайбрек. В него тя поведе с 6:4 точки и от втория си сетбол затвори първата част в своя полза. Българката дръпна с 5:1 във втория сет и го спечели с 6:3. Във втория кръг Иванова ще играе срещу Валери Глозман от САЩ.

Денчева пък спаси мачбол и също стартира с успех на сингъл при девойките. Поставената под номер 10 направи обрат и победи с 1:6, 7:6(4), 7:6 (6) представителката на домакините Моника Екстранд. Срещата продължи 2 часа и 33 минути.

Българката започна лошо мача и загуби първия сет с 1:6. Във втората част тя спаси мачбол при 5:6 и подаване на Екстранд. След това се стигна до тайбрек, а в него Денчева спечели със 7:4 точки.

Денчева поведе с 4:1 в третия сет, а при 5:3 изпусна два мачбола на собствен сервис. Екстранд успя да изравни за 5:5, а след това двете тенисистки си размениха по още един пробив. Така се стигна до решителен шампионски тайбрек до 10 точки. В него Денчева изостана с 4:6, но спечели следващите шест разигравания и продължава напред, а следващата й съперничка ще бъде Ишика Ашар от САЩ.

Третата българка - Елизара Янева, загуби в първия кръг с 6:4, 2:6, 3:6 от деветата поставена Кристина Пеничкова от САЩ след почти два часа игра.

Към 11:14 на 02.09.2024 Новините от днес