site.btaСветовният номер 1 в тениса Яник Синер се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ, ще срещне Даниил Медведев

Снимка: AP Photo/Adam Hunger

Световният номер 1 в мъжкия тенис Яник Синер се наложи над американеца Томи Пол със 7:6 (3), 7:6 (5), 6:1 за 2 часа и 34 минути игра на Откритото първенство на САЩ. Така Синер стана последният четвъртфиналист в турнира от Големия шлем, като за място в последната четворка ще се изправи срещу играещия под неутрален флаг руснак Даниил Медведев.

Синер започна по-колебливо, от което се възползва Томи Пол, който направи два пробива в първия сет и поведе с 4:1. В този момент обаче италианецът стабилизира играта си и спечели четири поредни гейма, като поведе с 5:4. Той дори имаше сетбол при сервис на съперника, но Пол успя да се защити, като след двамата стигнаха до тайбрек. В него Синер стигна до два мини пробива и поведе с 6:3, като завърши частта при сервис на Томи Пол.

Във втората част и двамата бяха много стабилни при подаването си, като стигнаха до ново 6:6. В тайбрека Яник Синер поведе с 3:1, но Томи Пол направи малък обрат, стигайки до 4:3 в своя полза. Тук Синер първи получи възможност да спечели сета при 6:5 и успя отново да вземе сервиса на американеца в решителния момент.

В третия сет Томи Пол загуби съпротивителни сили, като Синер бързо поведе след пробив с 3:0. След това италианецът направи още един пробив за 5:1. На свой сервис той изоставаше с 15:40, но успя да спаси двете точки за пробив, стигна до мачбол и реализира още първата възможност за спечелването на мача.

Янис Синер направи 10 аса срещу 4 за Томи Пол. Италианецът спечели 81% от точките на своя първи сервис и 54% при второто си подаване. Той леко отстъпваше при печелившите удари - 29 срещу 33 за Пол, но допусна по-малко непредизвикани грешки - 33 срещу 42 за американеца.

Яник Синер и Даниил Медведев са играли 12 мача помежду си, като руснакът води със 7:5 победи до момента. Именно Медведев победи на четвъртфиналите на "Уимбълдън" след 6:7 (7), 6:4, 7:6 (4), 2:6, 6:3. Предишните пет победи обаче бяха за Синер, който се наложи и на финала на Откритото първенство на Австралия след обрат от 0:2 сета - 3:6, 3:6, 6:4, 6:4, 6:3.

"Благодаря на всички, които останаха на корта до този късен час. Знам, че американците са искали техният сънародник да победи. Доволен съм, че спечелих в три сета. Готвих се много сериозно за този мач, бях стабилен. Гледам към следващото предизвикателство. Ще има много разигравания срещу Медведев, със сигурност мачът ще е физически, ще има движение", каза след успеха си италианецът.

Към 09:16 на 03.09.2024 Новините от днес