site.btaДаниил Медведев елиминира Нуно Боржеш в четвъртия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис

AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Даниил Медведев преодоля четвъртия кръг на Откритото първенство по тенис на САЩ. Поставеният под номер 5 руснак победи безпроблемно с 6:0, 6:1, 6:3 Нуно Боржеш.

Шампионът от 2021 година лесно поведе с 2:0 в мача, давайки само един гейм на португалеца. Той успя да поведе с пробив и 2:1 в третия сет, но веднага след това загуби подаването си.

Последва ново равенство 3:3, но руският тенисист спечели следващите три гейма и приключи двубоя на "Артър Аш Стейдиъм" за час и 48 минути.

Следващият противник на Даниил Медведев ще бъде представителят на домакините Томи Пол или лидерът в световната ранглиста Яник Синер.

27-годишният Нуно Боржеш, заемащ 34-то място в класацията на АТП, достигна за първи път в кариерата си до четвъртия кръг на Ю Ес Оупън. По-рано през сезона той игра в тази фаза и на Откритото първенство на Австралия.

Джак Дрейпър също се класира за четвъртфиналите в Ню Йорк. Поставеният под номер 25 британец се наложи с 6:3, 6:1, 6:2 срещу Томаш Махач от Чехия за час и 43 минути.

22-годишният Дрейпър за първи път достигна до тази фаза на турнир от Големия шлем, а следващият му съперник ще бъде победителят от австралийския сблъсък между Джордън Томпсън и Алекс де Минор.

"Представих се на различно ниво днес, защото той не успя да демонстрира най-добрите качества, които притежава. Играх силно и през тази година се представих значително по-добре в четвъртия кръг. Имам невероятни хора около мен, а и обичам да играя на високо ниво в Ню Йорк", заяви щастливият победител, цитиран от официалния сайт на АТП.

Джак Дрейпър, който заема 25-то място в световната ранглиста, имаше превъзходство през целия двубой и направи 35 печеливши удара. Той е първият британец, достигнал до четвъртфинал на турнир от Големия шлем на твърда настилка след Анди Мъри през 2016 година.

Към 01:17 на 03.09.2024 Новините от днес