site.btaБългария постигна втори успех на Европейското първенство по водна топка за юноши до 19 години и се класира за плейофите

снимка: БФВодна топка

България постигна втора победа на Европейското първенство по водна топка за юноши до 19 години (група "D", дивизия 2), което се провежда в Бургас. "Трикольорите" се наложиха драматично с 13:12 (3:2, 4:3, 2:2, 4:5) срещу Чехия и се класират за плейофите.

Победният гол беше реализиран от Александър Каменов само 33 секунди преди края на четвъртия период на мача. Преди това българите водеха с 8:5 и 9:6, а последната четвърт започна с нови две попадения преднина за младите родни национали.

Най-резултатни за успеха на България станаха Самуил Иванов с четири попадения, както и Александър Каменов и Веселин Генчев, отличили се с по три гола във вратата на чехите.

Във вторник българският отбор, воден от Ивайло Пачалиев и Николай Райков, ще се изправи срещу Румъния от 19:30 часа. Румънците също са с две победи в две срещи и продължават напред в турнира.

България ще играе бараж за участие в четвъртфиналите срещу някой от тимовете, заел четвъртото място в една от двете групи на първа дивизия.

Към 00:20 на 03.09.2024 Новините от днес