site.btaДжейк Диксън финишира първи в Арагон за дебютния си успех през сезона в Moto2

Джейк Диксън финишира първи в Арагон за дебютния си успех през сезона в Moto2
Джейк Диксън / Снимка: AP Photo/Jose Breton

Джейк Диксън (Великобритания, CFMOTO Inde Aspar) спечели победата в клас Moto2 от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, водейки от флаг до флаг в Гран при на Арагон за първата си победа за годината.

Диксън запази пол-позишъна си в първата от общо 19 обиколки, но до финала бе поставен под сериозен натиск от съперниците. Тони Арболино (Италия, Elf Marc VDS Racing Team) се залепи зад него, изпреварвайки Диого Морейра (Бразилия, Italtrans Racing), който обаче допусна грешки и финишира едва 17-и.

Диксън и Арболино се отделиха от преследвачите и даваха сходни времена, а истинското състезание бе зад тях. То бе решено пет обиколки преди края, когато Дениз Йонджю (Турция, Red Bull KTM Ajo) направи решаващото изпреварване срещу Алонсо Лопес (Испания, Sync SpeedUp) и остави испанския си съперник на четвъртата позиция.

Диксън пресече финалната линия 1.779 секунди преди Арболино за първата си победа за 2024, а Йонджю завърши трети с 5.479 пасив.

Серхио Гарсия (Испания, MT Helmets - MSI) отпадна след 11 обиколки в Арагон, но остана начело на генералното класиране при пилотите в Moto2. Той има 162 точки и 12 повече от съотборника си Ай Огура (Япония, MT Helmets - MSI), а Йонджю е трети със 133.

Към 17:14 на 01.09.2024 Новините от днес