site.btaДинамо Загреб, Цървена звезда, Лил и Слован Братислава се класираха в Шампионската лига

Снимка: АP Photo/Darko Vojinovic

Хърватският Динамо Загреб, сръбският Цървена звезда, френският Лил и словашкият Слован Братислава ще играят в новото издание на Шампионската лига.

Динамо Загреб победи отстранилия Лудогорец Карабах от Азербайджан и в реванша с 2:0 и с общо резултат 5:0 се класира в Шампионската лига. Марко Пяца вкара за хърватския шампион след половин час игра, а Матеус Силва от азербайджанския тим си вкара автогол в началото на втората част след рикошет при шут на Петер Сучич. В последните минути на мача Кевин Медина от Карабах получи червен картон, но тогава вече всичко беше решено.

Цървена звезда се наложи над норвежкия Будьо/Глимт с 2:0 в реванша след загуба с 1:2 в първия двубой. Бруно Дуарте откри от дузпа за сръбския гранд в средата на първото полувреме. Урош Спаич вкара за заветното 2:0 след час игра, като "звездашите" успяха да задържат преднината си до края.

Славия Прага направи всичко възможно, но не успя да елиминира френския Лил - 2:1. Гръцкият халф Христос Заферис откри резултата за чехите още в петата минута, като те имаха пълна доминация през първата част, в която вратарят на французите Люка Шевалие. След почивката Славия се хвърли да изравнява резултата след 0:2 в първата среща, но се отвори и Едон Жегрова изравни за "песовете" в 77-ата минута. Иван Шранц отново даде преднина на Славия пет минути преди края на редовното време, а чехите удариха два пъти гредите в последните минути, но в крайна сметка отпадат от турнира.

Много драма имаше и в двубоя между Слован Братислава и Мидтиланд. Марко Толич изведе Слован напред в резултата, но Догумар Симсир и Франкулино направиха пълен обрат за датчаните, които почти до края се виждаха победители. В 86-ата минута Тигран Барсегян изравни за Слован и когато се отиваше към продължения, Кирякос Савидис донесе скъпоценната победа за тима от словашката столица - 3:2.