site.btaДебютантът Дани Олмо донесе победата на Барселона над Райо Валекано в Ла Лига

Дебютантът Дани Олмо донесе победата на Барселона над Райо Валекано в Ла Лига
снимка: AP Photo/Manu Fernandez

Испанският национал Дани Олмо донесе победата на Барселона с 2:1 над Райо Валекано при гостуването от третия кръг в Ла Лига. Олмо се разписа в 82-ата минута при дебюта си за каталунския гранд. Преди това Унай Лопес даде преднина на домакините, а Педри изравни за Барселона.

Каталунците остават непобедени от началото на сезона в Ла Лига и с три успеха от три срещи оглавяват временното класиране с 9 точки. Топ 3 в подреждането оформят Виляреал и Селта Виго със съответно 7 и 6 точки. Тимът на Райо Валекано допусна първа загуба в шампионата на Испания и се намира на осма позиция с 4 точки.

С победата си Барселона сложи край на серията от три мача без поражение като домакин в сблъсъците между двата тима за Райо Валекано.

Домакините поведоха с попадение на Унай Лопес още в деветата минута. И двата тима имаха претенции за дузпа в първите минути. В седмата Иси Паласон падна в наказателното поле на Барселона, но сигнал от рефера не последва, а в 14-ата минута младата звезда на Барселона Ламин Ямал бе съборен в наказателното поле на Райо Валекано, но дузпа не бе отсъдена.

Старши треньорът на каталунците Ханзи Флик пусна новото попълнение Дани Олмо в игра на почивката на мястото на Феран Торес и включването му се отрази положително на играта на гостите, като още при първите си изяви Олмо направи хубав пробив и падна в наказателното поле, но и този път нямаше сигнал от рефера за дузпа.

Бразилецът Рафиня отправи опасен удар към вратата на домакините в 54-ата минута, но бе неточен, а в 58-ата Дани Олмо удари греда след силен изстрел от дистанция.

Барселона изравни в 60-ата минута чрез попадение на Педри, който се разписа след подаване от Рафиня. В 71-ата Роберт Левандовски вкара топката във вратата на Райо Валекано, но голът не бе зачетен след преразглеждане със системата за видеоарбитраж-ВАР заради нарушение в хода на атаката.

Все пак гостите стигнаха до победата в 82-ата минута след като Ламин Ямал демонстрира чудесна визия и намери Дани Олмо с удобен пас, а Олмо не сгреши и реализира за 2:1.