site.btaЛъчезар Вълчев се класира за финала в тройния скок на Световното първенство по лека атлетика, трима българи в полуфиналите на 100 метра

Лъчезар Вълчев се класира за финал в тройния скок на Световното първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 20 години в Лима, Перу.

Българинът, който е европейски шампион на троен скок за юноши до 18 години от Йерусалим 2022 и бронзов медалист от Европейско първенство за юноши до 20 години в Йерусалим 2023, зае осмо място в квалификациите с 15.63 метра, което бе достатъчно да намери място сред 12-те финалисти.

Трима българи преодоляха сериите на 100 метра бягане.

Европейската шампионка на 100 метра за девойки до 18 години Радина Величкова даде седмо време в сериите с 11.57 секунди и се класира за полуфиналите.

При юношите Никола Караманолов е пети в пета серия с 10.52 секунди, а Христо Илиев фиксира 10.53 секунди и завърши трети в трета серия. Двамата заеха съответно 21-о и 22-о място в сериите и се класираха за полуфиналите по време.

Полуфиналите на 100 метра при юношите и девойките са тази нощ.

Преслав Вълев и Димо Андреев не успяха да се класират за финала в мятането на чук.

19-годишният Вълев започна с 67.86 метра, което се оказа най-добрият му опит и му отреди 16-о място. Една позиция по-надолу приключи европейският вицешампион до 18 години Димо Андреев, който регистрира 67.74 метра и също не успя да намери място сред 12-те финалисти.

Към 00:20 на 28.08.2024 Новините от днес