site.btaБългарският защитник Димитър Папазов с нов силен мач с екипа на младежкия футболен отбор на Болоня

Димитър Папазов при подписването на договора си с Болоня снимка: личен архив

Българският защитник Димитър Папазов направи нов силен мач с екипа на младежкия отбор на Болоня във втория кръг на италианския футболен шампионат Примавера.

18-годишният Папазов беше титуляр в центъра на отбраната и игра през всичките 90 минути на високо ниво при победата с 3:0 над гостуващия Дженоа в надпреварата за играчи до 20-годишна възраст.

Българският младежки национал, който по-рано през месеца финализира преминаването си в клуба от калчото от Ботев Пловдив, дебютира с гол при равенството 1:1 срещу Интер седмица по-рано.

Старши треньорът на Примаверата на Болоня Клаудио Ривалта даде висока оценка за представянето на Папазов. В клуба са впечатлени от това колко скоро българинът се е адаптирал към изискванията в клуба, както и от това, че той учи много бързо езика и вече може да общува на италиански.

"Много съм доволен. Постигнахме заслужена победа след силно представяне във всички аспекти. Момчетата много бързо направиха отличен колектив, който показва качества и дух, а когато това е налице, неминуемо идват и добрите игри и резултати", коментира Ривалта.

Изявите на българския талант изкъсо следи и старши треньорът на представителния отбор Винченцо Италино. Ако Папазов продължи да се представя на високо ниво, още през зимата той може да получи шанс за изява и при мъжете.

Болоня, който завърши на четвърти в Серия "А" през миналия сезон, ще дебютира в Шампионската лига през следващия месец.