site.btaАтлетико Мадрид на два пъти навакса гол пасив и взе само точка при гостуването си на Виляреал в Ла Лига

снимка: AP Photo/Manu Fernandez

Отборите на Атлетико Мадрид и Виляреал завършиха при равенство 2:2 двубоя помежду си от първия кръг в испанската футболна Ла Лига.

И четирите гола паднаха през първото полувреме на срещата, а мадридчани на два пъти бяха догонващи в резултата.

Защитникът Рейнилдо Мандава вкара топката във вратата на Виляреал в 17-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада. Само минута по-късно нидерландският нападател Арно Данжума изведе домакините от Виляреал напред в 18-ата минута с удар от близко разстояние, след като изпревари Аксел Витсел.

Маркос Йоренте обаче изравни за 1:1 при успешна контраатака две минути по-късно, в 20-ата, възползвайки се от подаване на Антоан Гризман. Бразилецът Самуел Лино удари греда за Атлетико в 35-ата минута, а Коке си отбеляза автогол в 37-ата след грешка на вратаря Ян Облак и Виляреал пак поведе.

В петата минута на добавеното време дебютиралият за тима от Мадрид норвежец Александър Сьорлот реализира за 2:2, осигурявайки точката за Атлетико Мадрид. Влезлият като резерва за домакините Николас Пепе уцели гредата в 82-ата минута и равенството се запази през второто полувреме.

Аржентинецът Хулиан Алварес направи дебют за Атлетико, влизайки от пейката в 78-ата минута на мястото на Гризман.

Португалецът Жоао Феликс бе оставен извън състава на мадридчани за двубоя заради подготвяния му трансфер в английския Челси. Двата клуба вече са постигна споразумение за сделката на стойност 54.5 милиона долара.