site.btaНационалният тим на България по баскетбол за момчета до 16 години загуби мястото си в Дивизия А

снимка: Българска федерация по баскетбол /ФИБА

Националният отбор на България по баскетбол за момчета до 16 години загуби мястото си в Дивизия А, след поражение от Полша с 66:87 (11:24, 22:13, 22:23, 11:27) в двубой за разпределение на местата от 13-о до 16-о на Европейското първенство в Ираклион (Гърция). Българите ще играят за 15-ата позиция на шампионата.

Националите се държаха в срещата с Полша до края на третата част, но след това позволиха на съперника да се откъсне напред и да спечели убедително.

В последния си мач на 17 август (събота) от 11:00 часа баскетболистите на България ще се изправят срещу загубилия двубоя между Хърватия и Грузия, които предстои по-късно днес.

Днешната среща не стартира добре за баскетболистите на селекционера Янко Янков, които рано допуснаха състезателите на Полша да натрупат солидна преднина и след десет минути игра изоставаха с 11:24. Те заиграха значително по-добре през втория период и започнаха да топят разликата, като преди заключителната четвърт се доближиха на 33:37.

Подемът в играта на отбора на България продължи и след паузата, като националите стигнаха и до пълен обрат, но на почивката предимството отново бе за опонента – 55:60. Още в началото на решителната част поляците се откъснаха с двуцифрена разлика и до края не изпуснаха контрола в мача.

Мартин Попов бе най-резултатен за тима на България с 12 точки и 4 борби, а Кристиян Каменски завърши с 10 точки и 4 асистенции.

Към 18:24 на 16.08.2024 Новините от днес