site.btaНационалният отбор на България загуби от Германия на Европейското първенство по баскетбол за момчета до 16 години в Гърция

Снимка: Христо Стефанов/БТА

Националният отбор на България по баскетбол за момчета до 16 години загуби и последния си мач от груповата фаза на Европейското първенство в Ираклион (Гърция). Баскетболистите на Янко Янков отстъпиха на завършилия на пето място на шампионата преди година тим на Германия с 52:86 в директен сблъсък за третата позиция в групата.

По регламент всички отбори продължават към осминафиналите, като от класирането им до момента зависи и техният съперник в следващия етап. Така България ще се изправи срещу победителя от група А Испания, а мачът ще бъде на 13 август (вторник).

Германия започна по-добре срещата, но българите не позволиха на съперника още в началото да се откъсне напред с голяма разлика и след десет минути игра изоставаха със 17:23. Те обаче отстъпваха сериозно в подкошието, където опонентът им хвана много борби в нападение, и на почивката германците вече имаха двуцифрен актив - 40:28.

Серия от 12:0 в полза на Бундестима даде начало на второто полувреме след близо четири минути без кош за българите, които преди заключителната четвърт вече изоставаха с 20 - 39:59. В оставащото време разликата продължи да расте и Германия спечели с 86:52.

Мартин Попов и Кристиян Каменски бяха най-резултатни за България с по 11 точки.

Към 22:17 на 11.08.2024 Новините от днес