site.btaНационалният отбор на България загуби от Испания на Европейското първенство по баскетбол за момчета до 16 години в Гърция

снимка: БФБаскетбол

Националният отбор на България по баскетбол за момчета до 16 години ще играе за разпределение на местата от 9-о до 16-о на Европейското първенство, което се провежда в Ираклион. На осминафиналите тимът отстъпи на миналогодишния шампион в тази възраст Испания с 58:104.

В следващия етап отборът ще играе срещу загубилия срещата между Словения и Италия.

Баскетболистите на Янко Янков имаха леко предимство в началните минути, но много бързо Испания взе инициативата и след силна серия поведе с 30:8. Вторият период беше по-равностоен, но на почивката преднината на съперника отново беше солидна - 54:27. Разликата продължи да расте и след паузата, като достигна 39 точки преди заключителната част, а до края Испания спечели още по-убедително.

Валентино Ковачев беше най-резултатен за България с 15 точки, 10 добави Боян Кьосев.

Към 18:23 на 13.08.2024 Новините от днес