site.btaЛийдс Юнайтед и Илия Груев стартираха с равенство новия сезон в първенството на Чемпиъншип, българинът удари гредата от фаул

Българинът Илия Груев (в бяло) направи силен мач за Лийдс. Снимка: John Walton/PA via AP

Лийдс Юнайтед, който през миналата година пропусна класиране за Висшата лига в плейофите, започна новия сезон във второто ниво Лига Чемпиъншип с равенство 3:3 у дома срещу новака Портсмут. Българският национал Илия Груев започна като титуляр за домакините и остана на терена до 71-ата минута, когато беше заменен от Джо Родуел.

Паскал Струейк откри резултата за Лийдс в 10-ата минута от дузпа, но след това домакините трябваше на два пъти да изравняват. В крайна сметка те спасиха точката срещу завърналия се от Лига 1 отбор на Портсмут с гол на американския полузащитник Брендън Аарънсън в 5-ата минута на добавеното време. Другото попадение в тяхна полза вкара Уилфред Гнонто в 1-ата минута на втората част. За Портсмут се разписаха Елиас Сьоренсен в 23-ата минута, както и Калъм Ланг на два пъти. Най-напред той изведе своите за 2:1 в 41-ата минута, а във 2-ата на добавеното време след редовните 90 пак се разписа за 2:3.

Груев се представи много силно в мача, като още в 5-ата минута подаде на Итън Ампаду, чийто удар с глава се отби в горната греда. Две минути по-късно българинът можеше да вкара. Ударът му с левия крак от пряк свободен удар обаче се отби от горната греда. След половин час игра той изведе на чиста позиция Матео Джоузеф, чийто шут обаче беше уловен от вратаря на Портсмут. Идентична ситуация имаше две минути преди края на първата част, когато пък Гнонто пропусна да се разпише.

23-годишният български халф можеше да вкара в 54-ата минута, след като получи подаване от Жуниор Фирпо. Той укроти топката точно извън границата на наказателното поле и стреля с левия крак, но вратарят Уил Норис спаси противниковия отбор.
Следващият мач на Лийдс е в сряда срещу Мидълзбро у дома от турнира за Купата на Лигата.

Към 20:20 на 10.08.2024 Новините от днес