Славия записа първи успех през сезона с три точки срещу Спартак Варна
снимка: Владимир Шоков/БТА

Двубой от четвъртия кръг в Първа футболна лига:

Славия - Спартак Варна       3:1 (2:1)
голмайстори: 1:0 Карл Фабиен 10, 1:1 Ахмед Ахмедов 34, 2:1 Денислав Александров 45+1, 3:1 Владимир Николов 49
жълти картони: Чунг Нгуен До, Виктор Генев (Славия), Ромееш Ивей, Франк Риволие, Радослав Димитров (Спартак Варна)
главен съдия: Никола Попов
стадион "Александър Шаламанов"
състави
Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Велко Йеленкович, Мартин Георгиев, Куентин Зеедорф (70-Венцислав Керчев), Иван Минчев (81-Емил Стоев), Чунг Нгуен До (70-Емил Мартинов), Карл Фабиен (55-Кристиян Стоянов), Галин Иванов (81-Виктор Генев), Денислав Александров, Владимир Николов
Спартак: Мартин Величков, Александър Цветков (66-Радослав Димитров), Ангел Грънчов, Франьо Пърце, Ромееш Ивей, Йоан Бауренски (56-Бернардо), Филип Лесняк, Па Конате (66-Виктор Митев), Антонио Вутов (56-Франк Риволие), Кристиян Илич, Ахмед Ахмедов

Славия постигна първи успех през новия сезон. В мач от четвъртия кръг воденият от треньора Златомир Загорчич състав победи с 3:1 у дома Спартак Варна.

"Белите" започнаха активно и в десетата минута Куентин Зеедорф от наказателното поле подаде за Карл Фабиен, който успя да открие резултата.

Десет минути по-късно Иван Минчев стреля опасно от границата на наказателното поле, но Мартин Величков спаси вратата си от второ попадение.

Галин Иванов опита шут от дистанция в 23-рата минута, а топката стана много трудна за стража на варненци след рикошет, но той демонстрира добър рефлекс и се справи с опасността.

Първият удар за Спартак Варна в двубоя дойде след близо половин час игра, когато Йоан Бауренски би от далечна дистанция, но топката мина високо над вратата, пазена от национала Светослав Вуцов.

Спартак Варна изненадващо успя да възстанови равенството в 34-ата минута, когато Бауренски взе топката от краката на Чунг Нгуен До, след което Ахмед Ахмедов овладя. Нападателят на варненци излезе очи в очи с Вуцов и реализира за 1:1.

"Соколите" направиха опасна контра в 44-ата минута. Кристиян Илич изведе Антонио Вутов на чиста позиция, но ударът му се отби в десния страничен стълб на вратата. Последва добавка от страна на Ахмедов, но Куентин Зеедорф успя да застане на пътя на топката точно пред голлинията.

Славия отново поведе в резултата в първата минута от добавеното време на първата част. Зеедорф направи пробив в наказателното поле, след което пусна за Иван Минчев, чийто удар беше блокиран. Последва добавка от Денислав Александров, който от чисто положение нямаше как да пропусне и се разписа за 2:1.

"Белите" започнаха по-добре и след почивката пренесоха. В 49-ата минута Александров направи двойно подаване с Ертан Томбак по дясното крило, след което навлезе в наказателното поле на Спартак. Крилото подаде за Владимир Николов, който по диагонала направи резултата 3:1.

Минчев стреля силно от далечна дистанция в 57-ата минута, но Мартин Величков демонстрира страхотен рефлекс и отрази.

Поражението е първо за варненци през новата кампания след завръщането им в елита. Спартак има 7 точки от 4 мача, докато Славия е с 4 точки от 3 срещи.

Към 00:22 на 10.08.2024 Новините от днес