site.btaОБНОВЕНА Росица Денчева се класира за четвъртфиналите на сингъл, Галена Кръстенова е полуфиналистка на двойки на турнир по тенис за жени в Сърбия

снимка: БФ Тенис

Росица Денчева се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей за жени в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под номер 4 в схемата българка се наложи над Ива Лакич (Черна гора) с 6:4, 6:1 за 91 минути.

17-годишната Денчева спечели осем от последните девет гейма в мача, за да стигне до крайния успех. За място на полуфиналите тя ще играе срещу Елизавета Котляр (Украйна).

Галена Кръстенова пък се класира за полуфиналите на двойки. 17-годишната Кръстенова и Уляна Грабовец (Беларус) победиха на четвъртфиналите Елена Грекул (Украйна) и Жозефин Кунц (Швейцария) с 1:6, 6:2, 10:4  за 68 минути.

На четвъртфиналите на двойки Ани Вангелова и Карола Кавели (Италия) загубиха от естонките Грете Гул и Лаура Рахнел с 3:6, 6:4, 6:10 за 85 минути.

Към 18:15 на 08.08.2024 Новините от днес