site.btaРосица Денчева се класира за полуфиналите на сингъл, Галена Кръстенова е финалистка на двойки на турнир по тенис в Сърбия

снимка: БФ Тенис

Росица Денчева постигна трета победа и се класира за полуфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей за жени в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под номер 4 в схемата Денчева се наложи над Елизавета Котляр (Украйна) с 6:3, 6:2 за 87 минути.

Българката поведе с 4:0 по пътя си до успеха в първия сет. Във втората част тя спечели три поредни гейма от 3:2 до 6:2.

Това е трета поредна победа за Денчева на турнира без загубен сет. В първите си три мача тя загуби само 13 гейма. За място на финала българката ще играе срещу втората поставена Наталия Сенич (Сърбия).

Галена Кръстенова пък се класира за финала на двойки. 17-годишната Кръстенова и Уляна Грабовец (Беларус) победиха четвъртите поставени Ана Хиралди Рекена (Испания) и Анастасия Запарнюк (Украйна) с с 6:2, 7:5.

В спор за титлата Кръстенова и Грабовец ще играят утре срещу водачките в схемата Лоес Ебелинг Конинг и Сара ван Емст (Нидерландия).

Към 18:21 на 10.08.2024 Новините от днес