site.btaИспания спечели първото място в група "А" на олимпийския турнир по баскетбол за жени, Китай записа първа победа

снимка: AP Photo/Michael Conroy, Pool

Европейският вицешампион Испания се наложи над Сърбия със 70:62 в битката за първото място в група "А" на олимпийския турнир по баскетбол при жените в Париж. И двата тима вече се бяха осигурили класирането за четвъртфиналите след като победиха първите си два съперника на Олимпиадата.

Испанките оглавиха подреждането с пълен актив от 6 точки, а сръбкините се наредиха на второ място с 5 точки.

Баскетболистките на Испания натрупаха преднина от 37:28 след първите 20 минути игра, а след още по-убедително второ полувреме 23 точки, като имаха и превъзходство в борбата под коша, овладявайки 44 борби срещу 27 за сръбкините.

Мария Конде бе най-резултатна за победителките с 15 точки, а за Сърбия натурализираната американка Ивон Андерсън се отчете с 18 точки, 2 борби и 7 асистенции.

Мън Ли реализира 18 точки, 5 борби и 7 асистенции за победата на Китай над Пуерто Рико с 80:58 точки в другата среща от група "А". Успехът бе първи за китайките след двете им поражения до момента и ги остави в битката за едно от двете места сред най-добрите трети отбори, които дават право на класиране на четвъртфиналите заедно с първите два състава от всяка от трите групи.

Тимът на Китай ще трябва да почака до неделя, когато ще се изиграят и последните срещи от груповата фаза, за да разбере дали ще продължи напред в турнира.

Китай водеше с 40:29 на почивката и увеличи аванса си до 16 точки в третата четвърт. Баскетболистките на Пуерто Рико, които достигнаха до четвъртфиналите на Световното първенство през 2022 година, завършиха на четвърта позиция в групата с три загуби от трите си двубоя.

Към 19:18 на 03.08.2024 Новините от днес