site.btaСветовният шампион Германия се наложи над Франция в баскетболния турнир

Световният шампион Германия се наложи над Франция в баскетболния турнир
Снимка: AP Photo/Mark J. Terrill

Баскетболният тим на Германия, който е актуален световен шампион, се наложи над домакините от Франция с 85:71 (24:18, 24:9, 21:19, 16:25) в най-интересния мач от деня.

Германците имаха пълно превъзходство над олимпийския вицешампион от Токио Франция в първите три части, като домакините се събудиха едва в последната четвъртина, но бе твърде късно за обрат.

Звездите на Германия Денис Шрьодер и Франц Вагнер завършиха с по 26 точки, като бяха най-резултатни в мача.

Младата звезда на Франция Виктор Уембаняма завърши с 14 точки и 12 спечели борби.

Тимът на Германия завърши на първо място в Група "В" с пълен актив от 6 точки. Франция също се класира за четвъртфиналите, завършвайки втори в групата с две победи и едно поражение.

Към 02:16 на 03.08.2024 Новините от днес