site.btaТимът на Китай взе олимпийската титла при смесените двойки на тенис на маса

Тимът на Китай взе олимпийската титла при смесените двойки на тенис на маса
Снимка: AP Photo/Petros Giannakouris

Смесеният отбор на Китай взе олимпийската титла на тенис на маса след победа над тима на КНДР с 4:2(11:6, 7:11, 11:8, 11:5, 7:11, 11:8). Чуцин Ван и Инша Сун се наложиха в много оспорван мач над представителите на Северна Корея Йон Сик Ри и Кум Йон Ким.

Китайците взеха първата част, но двойката от КНДР изравни резултата. Третата част бе много оспорвана до 9:8, когато отборът на Китай направи две поредни точки. Превъзходството на китайците бе голямо в четвъртата част. Петият гейм мина под диктовката на корейците, които поведоха с 4:1 след това с 8:3 и затвориха частта с 11:7.

Петият гейм вървеше точка за точка до 8:8, когато тандемът от Китай отбеляза последните три и спечели мача.

Това е втора титла за Инша Сун, която е олимпийска шампионка и от Игрите в Токио, но при женските отбори заедно с Манюй Ван.

Отборът на Република Корея, съставен от Джон-хун Лим и Юбин Шин, спечели бронзовия медал в дисциплината, като се наложи над Чун Тин Уон и Хои Към Ду от Хонконг с 4:0 (11:5, 11:7, 11:7, 14:12).