site.btaФранцузойката Полин Феран-Прево спечели олимпийската титла в планинското колоездене

Полин Феран-Прево спечели олимпийската титла в дисциплината крос-кънтри в планинското колоездене / снимка: АП/George Walker IV

Французойката Полин Феран-Прево спечели олимпийската титла в крос-кънтри дисциплината в планинското колоездене при жените.

32-годишната Феран-Прево, която има куп титли в кариерата си в различните видове колоездачни състезания, включително и световна в шосейното колоездене през 2014 година, записа най-голямото постижение в кариерата си.

Тя се качи за пръв път на върха на спортния Олимп, след като измина седемте състезателни обиколки по пресечен терен с дължина от 4,4 километра за 1 час, 26 минути и 2 секунди. Феран-Прево поведе още в началото на дистанцията и не остави съмнение, че е най-добрата в днешния ден.

Втора на 2:57 минути остана американката Хейли Батън, а за бронзовия медал се пребори шведката Джени Рисведс, която остана на 3:02 минути от победителката. Батън и Рисведс водеха люта борба до самия край за второто място и то в крайна сметка бе спечелено от 25-годишната американка.

За Франция това е втора титла на домашната Олимпиада след тази на националния отбор по ръгби-7 в събота.