site.btaКалояна Налбантова загуби от световната шампионка в олимпийския си дебют на турнира по бадминтон в Париж

Калояна Налбантова загуби от световната шампионка при олимпийския си дебют на турнира по бадминтон на Игрите в Париж 2024. Снимка: Димитър Вельов/БТА

18-годишната българка претърпя поражение от водачката в световната ранглиста поставена под номер 1 Ан Се-йон (Република Корея) с 15:21, 11:21  за 35 минути в първия си мач от група „А“ на надпреварата.

Българката започна много добре и в началото дори водеше с 5:3 точки. За последно Налбантова беше напред в резултата при 9:8, след което постепенно корейката овладя инициативата и обърна до 17:13, като до края на първия гейм азиатката дори увеличи преднината си.

Във втората част Се-йон още от началото поведе с 4:1, след което със серия от пет поредни разигравания тя дръпна с 15:6.  Българката намали до 10:15, но за повече нямаше сили.

В последната си втора среща от групата на 30 юли българката ще се изправи срещу състезаващата се за Франция натурализирана китайка Ци Сюефей (Франция). Само завършилата на първо място от трите състезателки продължава в елиминациите.