site.btaЛия Каратанчева се класира на финала на сингъл на турнир по тенис в Испания

Лия Каратанчева се класира на финала на сингъл на турнир по тенис в Испания
снимка: БФ Тенис

Националката на България за "Били Джийн Къп" Лия Каратанчева се класира за финала на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Сеговия (Испания) с награден фонд 25 хиляди долара.

Българката победи поставената под номер 5 в схемата Нахия Берекоечеа (Франция) с  6:1, 7:5 за 86 минути.

Каратанчева поведе с 5:0 и спечели първия сет с 6:1. Във втората част българката пропусна на два пъти преднина от пробив, но направи нов за 6:5. След това тя затвори мача с гейм на нула на собствен сервис. Това е четвърта поредна победа за националката на турнира без да загуби сет.

В спор за титлата утре 20-годишната тенисистка ще играе срещу представителката на Франция Ясмин Мансури.

В надпреварата на двойки Каратанчева и Радка Зелничкова (Словакия), поставени под номер 3 в схемата на двойки, достигнаха до финала на двойки, където ще се изправят по-късно днес срещу водачките в схемата Александра Озборн (Австралия) и Ана Роджърс (САЩ).

Родената в София състезателка има две титли в кариерата си на двойки от турнирите на ITF.

Към 20:38 на 26.07.2024 Новините от днес