site.btaЛия Каратанчева стартира с победа, Юлия Стаматова отпадна на турнир по тенис в Хърватия

снимка: Димитър Вельов/БТА

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Лия Каратанчева се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей Загреб (Хърватия) с награден фонд 40 хиляди долара.

20-годишната Каратанчева победи Виктория Храмцова от Словакия със 7:5, 6:1. Срещата продължи 90 минути.

Българката поведе с 4:2 в първия сет, но допусна обрат за 4:5. При този резултат Каратанчева спаси пет сетбола и успя да изравни за 5:5.

Лия Каратанчева спечели девет от последните десет гейма в мача и триумфира с победата.

Във втория кръг тя ще играе срещу поставената под номер 9 Петра Марчинко от Хърватия.

Друга от българките в надпреварата Юлия Стаматова загуби в първия кръг от италианката Глория Чески с 1:6, 2:6. Срещата продължи 88 минути.

Стаматова поведе с 2:1 във втория сет, но загуби следващите пет гейма, а с това и мача.

Изабелла Шиникова е поставена под номер 7 в схемата и ще започне директно от втория кръг. В първата си среща Шиникова ще се изправи срещу Жива Фалкнер от Словения.

Трите българки ще играят и в турнира на двойки. Поставените под номер 2 в схемата Лия Каратанчева и Сапфо Сакелариди от Гърци ще стартират срещу Луна Ивкович и Киара Йеролимов от Хърватия.

Поставените под номер 3 Изабелла Шиникова и Елена Приданкина от Русия ще играят срещу Михаела Байерлова от Чехия и Кристина Новак от Словения. Юлия Стаматова и Ева Гаркуша от Русия ще се изправят срещу Мария Иванкович от Хърватия и Сара Микача от Босна и Херцеговина.

Към 16:25 на 06.08.2024 Новините от днес