site.btaБерое се наложи минимално над новака в Първа лига Септември (София) с гол на Сантяго Годой

Снимка: Милена Стойкова/БТА (БТ)
Първенство на България по футбол, среща от 1-ия кръг на efbet Лига:
Септември (София) - Берое (Стара Загора)	0:1 (0:0)
Голмайстори: 0:1 Сантяго Годой 51
Главен съдия: Димитър Димитров (София)
ВАР-съдия: Радослав Гидженов (Пловдив)
Жълти картони: Мартин Ачков, Страхиня Керкез (Септември Сф), Сантяго Годой,
Хуан Карлос Пинеда, Енцо Еспиноса, Карлос Алгара, Артур да Мота (Берое) Стадион "Васил Левски": 200 зрители Състави: Септември (Сф): Димитър Шейтанов, Мартин Полендаков (63 - Кевин Беманга), Мартин Христов,
Мартин Ачков, Страхиня Керкез (63 - Николай Дросев), Кубрат Йонашчъ, Георги Върбанов, Виктор Очаи (63 - Валентин Доцев),
Франк Ландри, Ивайло Михайлов, Жан Пиер да Силва (82 - Александър Джамов), Фаустас Степонавичюс Берое: Артур да Мота, Ойер Исаса, Хуан Саломони, Лучиано Скуадроне, Жорди Говеа (82 - Енцо Еспиноса),
Сантяго Годой, Уерик Каетано (74 - Франко Рамос), Стефан Гаврилов (60 - Сегундо Пачаме),
Хуан Карлос Пинеда (81 - Кевин Сейхас), Карлос Алгара, Алберто Салидо (74 - Джани Политино)

Берое (Стара Загора) започна успешно новия сезон в efbet Лига, след като се наложи с 1:0 над Септември (София) на националния стадион "Васил Левски". Сантяго Годой осигури успеха на гостите с попадение шест минути след началото на втората част.
    Тимът на треньора Хосе Луис Ачиари имаше превъзходство през по-голямата част от мача и заслужено се поздрави с успеха, докато столичани трудно намираха пътя към вратата и само в някои минути на второто полувреме застрашиха вратаря Артур да Мота.
    Гостите от Стара Загора доминираха през цялото първо полувреме, което завърши с шест удара от тях по посока на вратата на Димитър Шейтанов и два в очертанията й, и нито един от домакините. В 11-ата минута Хуан Пинеда намери Алберто Салидо, който стреля, но ударът му с глава беше извън очертанията. След няколко атаки без последен удар, в 33-ата минута топката се озова във вратата на Димитър Шейтанов. Франк Ландри се озова между атакуващия топката Скуадроне и вратаря Шейтанов и прати топката в собствената си врата.
    Но попадението беше прегледано с помощта на системата за видеоповторения (ВАР), след като се видя, че Скуадроне е бил в положение на засада и е влияел пряко върху ситуацията.
    Натискът на Берое продължи и след началото на второто полувреме, а в 51-ата минута резултатът беше открит. Уерик Каетано проби от дясно, центрира остро и с глава Сантяго Годой прати топката във вратата на Шейтанов.
    В следващите минути беройци опитаха да контролират събитията и им се получаваше до средата на втората част. В 68-ата минута септемврийци създадоха първата си реална голова ситуация. Фаустас Степонавичюс овладя топката на границата на наказателното поле, отклони я към влизащия от задна позиция Кевин Беманга. Бившият футболист на Монтана стреля по земята, но вратарят Да Мота внимаваше и извади топката в ъглов удар.
    Пак Беманга се озова на много добра възможност от ляво по атаката на Септември в 73-ата минута. Той влезе от фланга към наказателното поле и стреля, а топката мина буквално на сантиметри от страничната греда.
    До края на срещата беройци успешно отбиваха атаките, а фаулове и множество смени накъсаха играта, което беше и в тяхна полза.

Към 01:24 на 23.07.2024 Новините от днес