site.btaДимитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис от сериите "Чалънджър" в Астана

снимка: БТА архив

Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Астана (Казахстан) с награден фонд  41 хиляди долара.

Поставеният под номер 3 в схемата Кузманов победи Егор Агафонов (Русия) с 4:6, 6:4, 7:6(5), за 2:35 часа.

Двубоят беше прекъсван два пъти, в първия и в третия сет. Българинът поведе с 3:1 в първия сет, но загуби пет от следващите шест гейма. Във втората част той взе аванс от 5:2 и след 6:4 изравни резултата. В решителния трети сет се игра без пробиви, но в 12-ия гейм пловдивчанинът пропусна два мачбола. В тайбрека той имаше аванс от 6:3, отново не успя два пъти да затвори срещата, но все пак го направи с общо петата си възможност, за да продължи на четвъртфиналите.

30-годишният Кузманов заработи 8 точки за световната ранглиста и 1155 долара, а в следващия кръг ще играе с петия поставен Евгени Донской (Русия). Двамата не са играли един срещу друг до момента.

Към 15:25 на 18.07.2024 Новините от днес