site.btaКузманов отпадна в първия кръг на "Чалънджър" в Италия

Кузманов отпадна в първия кръг на "Чалънджър" в Италия
снимка: БТА/архив

Националът на България за купа "Дейвис" Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" в Периджа (Италия) с награден фонд 148625 евро.

Кузманов загуби от поставения под номер 2 сърбин Ласло Джере с 4:6, 5:7 за 110 минути.

30-годишният пловдичанин беше пробит в седмия гейм, което се оказа решаващо за изхода на първия сет, а във втората част 46-ият в света Джере реализира нов брейк за 5:4 и сервираше за победата, но не успя и Кузманов изравни. Сърбинът, обаче, отново проби и при втория си опит затвори мача при собствено подаване.

Българинът допусна ранно отпадане във втори пореден "Чалънджър", след като достигна до полуфиналите на надпревара от веригата в Маутхаузен (Австрия) в началото на май.

Той заработи 1465 евро, но няма да прибави точки към актива си за световната ранглиста, в която заема 258-ото място.