site.btaДжорджо Киелини след победния гол на Англия срещу Нидерландия: "Съжалявам за Стефан де Фрай, който игра много силно на този турнир"

AP Photo/Ryan Sun

Бившият защитник на италианския национален отбор Джорджо Киелини анализира победния гол на Англия срещу Нидерландия. Английският нападател Оли Уоткинс се разписа в 91-ата минута на драматичния полуфинал на Европейското първенство срещу "оранжевите" за крайното 2:1. Топката мина между краката на нидерландския защитник Стефан де Фрай след диагоналния шут на Уоткинс и влезе в далечния ъгъл на вратата, пазена от Барт Фербрюген.

"Уоткинс се насочи по посока ъгловия флаг. По този начин той не представляваше опасност. Единственото нещо, което защитникът не трябва да прави в такива ситуации, е да посяга към топката. Пространството по посока далечната греда трябва да бъде защитено, така че вратарят да може лесно да парира удара, когато нападателят стреля в близкия ъгъл. Не е необходимо да прихващате или блокирате топката, защото ако тя мине между краката ви………. Този гол можеше да бъде предотвратен. Съжалявам за Стефан де Фрай, защото той е страхотен защитник, който игра много добре в този турнир. Разликата между победата и поражението, спечелването и загубата на даден трофей се крие точно в тези малки детайли", каза бившият защитник на "адзурите" по Скай Спорт Италия.

39-годишният Джорджо Киелини беше част от италианския отбор, който спечели титлата от Евро 2020.

Към 19:38 на 25.08.2024 Новините от днес