site.btaНационалният тим на България за девойки до 20 години стартира със загуба на Европейското първенство в София

снимка: Българска федерация по баскетбол

Националният отбор на България за девойки до 20 години започна със загуба участието си на Европейското първенство в дивизия "Б", на което София е домакин.

На старта на шампионата баскетболистките, водени от селекционера Преслав Пешев, отстъпиха пред Украйна с 47:73 в зала "Триадица".

Вторият двубой на българския тим в групата ще бъде срещу Австрия и предстои 7 юли (неделя) отново от 18:00 часа.

Съставът на Украйна започна по-добре мача, възползвайки се от повечето пропуски на българките и след десет минути игра водеше с 16:9. През втория период разликата достигна и 14 точки, а въпреки че за кратко националките скъсиха на 9, на почивката тя отново бе двуцифрена – 34:21.

Гостите поддържаха комфортен аванс и преди последната част оттеглиха при 54:35, като до края нямаха проблем да спечелят убедително.

Виктория Иванова бе най-резултатна за България с 13 точки, Яна Карамфилова добави 10 точки.

Към 23:20 на 06.07.2024 Новините от днес