site.btaПламена Миткова с второ място в скока на дължина при дебюта си в Диамантената лига по лека атлетика

снимка: Николай Венков /БТА

Световната шампионка за девойки до 20 години от Кали 2022 в скока на дължина Пламена Миткова зае второ място при дебюта си в турнирите от Диамантената лига по лека атлетика.

19-годишната Миткова завърши втора в дисциплината във френската столица Париж с 6.78 метра. Българката постигна резултата при втория си опит, а след това записа още два успешни скока за 6.44 и 6.60 метра.

Постижението й е само с 4 см по-слабо от това на победителката Лариса Япичино, която е сребърна медалистка Европейското първенство в Рим.

Италианката спечели с 6.82 метра, постигнати от третия й опит. Третата позиция в Париж зае американката Куаниша Бъркс с 6.73 метра.

Олимпийската шампионка от Токио 2020 и златна европейска медалистка от Рим Малайка Михамбо (Германия) остана седма с 6.60 м.

Към 21:24 на 07.07.2024 Новините от днес