site.btaПламена Миткова завърши на седмо място във финала в скока на дължина на Европейското първенство по лека атлетика с личен рекорд

Пламена Миткова завърши на седмо място във финала в скока на дължина на Европейското първенство по лека атлетика, което се провежда в Рим. Световната шампионка за девойки до 20 години от Кали 2022 и балканска шампионка направи най-добър скок от 6.80 метра при втория си опит. Това е най-добро лично постижение за 19-годишната българка.

Миткова не можа да покрие олимпийския норматив за Париж 2024, който е 6.86 метра.

В първия, третия, петия и шестия си опит във финала българската състезателка направи фаулове.

Първа в дисциплината стана Малайка Михамбо (Германия). Олимпийската и световна шампионка записа резултат от 7.22 метра, което е най-добро постижение в света през сезона. Европейската титла е втора в кариерата на Михамбо.

Втора се класира Лариса Япичино. Представителката на домакините записа опит от 6.94 метра. На трето място се нареди Агате де Соуза. Португалката постигна резултат от 6.91 метра.

Към 15:24 на 05.07.2024 Новините от днес