site.btaЛудогорец се наложи над румънския Университатя Крайова в последната си контрола в Австрия

Снимка: Мехмед Азиз/БТА (ЕВ)

Контролна среща по футбол между отборите на Лудогорец Разград и румънския Университатя Крайова:

Лудогорец - Университатя Крайова (Румъния) - 4:1 (2:0)
голмайстори: 1:0 Кайо Видал 30, 2:0 Рик Джонатан 37, 3:0 Франсиско Сон 53, 4:0 Ивайло Чочев 62, 4:1 Карлош Мора 67
състав на Лудогорец: Серджио Падт, Сонко Сундберг, Оливие Вердон, Антон Недялков, Аслак фон Витри, Педро Нареси, Ивайло Чочев, Тодор Неделев, Руан Круз, Рик Джонатан, Кайо Видал (Хендрик Бонман, Дамян Христов, Златомир Стоименов, Георги Терзиев, Диниш Алмейда, Едвин Куртулуш, Франсиско Сон, Дени Групер, Дерой Дуарте, Методий Стефанов, Росен Иванов, Елисей Съров, Бърнард Текпетей и Рай Насименто).

Лудогорец (Разград) записа изразителна победа с 4:1 срещу румънския Университатя Крайова в последната си контрола по време на лагера в Австрия. Шампионите се завръщат в България в неделя и на 10 юли ще приемат Динамо (Батуми) в квалификациите на Шампионската лига.

Кайо Видал даде преднина на Лудогорец след половин час игра и Рик Джонатан се разписа в 37-та минута, давайки преднина от две попадения на българския отбор до почивката. Осем минути след началото на второто полувреме точен бе и Франсиско Сон, а Ивайло Чочев заби четвъртото попадение в мрежата на румънците в 62-та минута.

За Университатя точен бе Карлош Мора в 67-та минута, когато бе оформен крайния резултат в срещата.

Това бе първи гол в мрежата на шампионите по време на предсезонната подготовка, като преди това Лудогорец надви Приморие с 5:0, Слован Братислава с 1:0 и Санкт Гален с 2:0.

Университатя завърши на трето място в румънското първенство по футбол, оставайки само на пет точки от първенеца ФК ФКСБ и на две точки от вицешампиона ЧФР Клуж.

Към 15:55 на 30.06.2024 Новините от днес