site.btaЦСКА-София победи румънския Политехника Яш в контролна среща

ЦСКА-София победи румънския Политехника Яш в контролна среща
Снимка: Никола Узунов/БТА (МЧ)

Контролна среща между отборите на ЦСКА-София и румънския Политехника Яш:

ЦСКА-София - Политехника Яш - 2:1 (1:0)
голмайстори: 1:0 Матиас Фаетон 39, 2:0 Алесандро Николов 67, 2:1 Николас Самайоа 75
пропусната дузпа: Матиас Фаетон 14 (ЦСКА-София).
състав на ЦСКА-София: Густаво Бусато, Тибо Вион, Браян Кордоба, Християн Петров, Сейни Санянг, Амос Юга, Георги Чорбаджийски, Улаус Скаршем, Тобиас Хайнц, Иван Тасев и Матиас Фаетон (Димитър Евтимов, Марин Орлинов, Лъчезар Иванов, Емануел Шакич, Алесандро Николов, Наско Цеков, Асен Дончев, Джонатан Линдсет, Станислав Шопов, Юлиан Илиев, Петко Панайотов, Симеон Александров и Марк-Емилио Папазов).

ЦСКА-София надви с 2:1 Политехника Яш в контролна среща по футбол, проведена по време на лагера на "червените" в Банско. Румънците завършиха на 12-о място в редовния сезон на румънското първенство по футбол и останаха на шеста позиция в групата за определяне на изпадащите, запазвайки своя елитен статут.

ЦСКА-София получи дузпа в началото на мача, след като в 12-ата минута играч на румънците удари топката с ръка при опит за подаване на Иван Тасев. Матиас Фаетон обаче изпрати слаб шут по тревата и вратарят на Политехника Яш го отрази.

ЦСКА-София създаде следващото си добро положение след половин час игра. Георги Чорбаджийски отне топка по лявото крило на "червените" и тя попадна в Тобиас Хайнц, който я продължи към границата на наказателното поле за Улаус Скаршем. Норвежецът обаче се забави и ударът му се отклони от крак на защитник.

Секунди след това положение ЦСКА-София получи корнер и Християн Петров засече топката с глава на близка греда, но не успя да уцели вратата. "Червените" обаче поведоха в 39-ата минута, когато волята и желанието на Чорбаджийски им създадоха ново чисто положение. Младокът отне в близост до вратата и подаде на Фаетон, който бе точен за 1:0.

Секунди преди полувремето и Браян Кордоба имаше шанс да се разпише, но изпрати топката на сантиметри от лявата странична греда на Политехника Яш. Така първата част завърши с минимална преднина за "червените", а треньорът Томислав Стипич смени всички титуляри в първите десетина минути след паузата.

ЦСКА-София продължи да контролира играта и вкара втория си гол в 67-та минута. Капитанът Станислав Шопов комбинира с Марк-Емилио Папазов на границата на наказателното поле и той заложи топката за Алесандро Николов, чийто удар се отклони от крак на бранител на румънците и прехвърли стража за 2:0.

Политехника Яш върна един гол четвърт час преди края, когато централният бранител Николас Самайоа спечели висока топка на първа греда и я изпрати с глава в обратния ъгъл. Той преодоля резервния страж Марин Орлинов, който секунди по-рано отрази топовен удар под напречната греда.

ЦСКА-София спечели мача с 2:1. Следващата контрола на "червените" е на 5 юли срещу израелския Макаби Петах Тиква.

Към 15:46 на 30.06.2024 Новините от днес