site.btaЛевски разгроми Септември в контрола, Асими Фадига се отличи с гол и две асистенции за едно полувреме

Снимка: Кореспондент на БТА в Пловдив Боян Ботев (ЕВ)

Контролна среща между отборите на Левски и Септември:

Левски - Септември - 5:0 (3:0)
голмайстори: 1:0 Асими Фадига 9, 2:0 Майкон 14, 3:0 Марин Петков 45+3, 4:0 Преслав Бачев 52, 5:0 Евертон 58
стадион: "Георги Аспарухов"
състав на Левски: Пламен Андреев, Борислав Рупанов, Виктор Любенов, Цунами, Патрик-Габриел Галчев, Карлос Охене, Асими Фадига, Марин Петков, Майкон, Евертон Бала и Александър Колев (Иван Андонов, Келиан ван дер Каап, Фабио Лима, Александър Божилов, Преслав Бачев, Кристиян Йовов, Асен Чандъров, Алдаир, Патрик Мислович, Дейвид Михалев, Антоан Стоянов, Александър Божилов).
състав на Септември: Димитър Шейтанов, Бен Азис, Мартин Христов, Дино Томаш, Николай Дросев, Виктор Очай, Мартин  Моран, Виктор Тейстер, Жан-Пиер да Силва, Ивайло Михайлов и Фаустус Степановичюс (Ивайло Илиев, Валентин Доцев, Страхиня Керкез, Петър Миленев и други).

Асими Фадига вкара гол и направи две асистенции в рамките на едно полувреме, а Левски се наложи с 5:0 срещу Септември в контролна среща по футбол, изиграна на стадион "Георги Аспарухов" в София.

Левски поведе в деветата минута с попадение на Фадига. Марин Петков изпрати мощен далечен удар и той бе отразен от Димитър Шейтанов, но дебютантът Александър Колев се пребори за топката и тя остана във владение на "сините". Фадига получи подаване на границата на наказателното поле от Петков, преодоля бранител на Септември и се разписа с мощен диагонален удар.

Майкон вкара втория гол в 14-ата минута с нов красив диагонален шут. "Сините" разиграха пред наказателното поле на Септември и Фадига подаде на непокрития бразилец, който изпрати прецизен удар в долния ляв ъгъл на вратата.

Левски завърши първото полувреме с три гола преднина, а Асими Фадига участва във всеки един от тях. Французинът получи подаване до аутлинията в добавеното време и овладя майсторски, след което върна топката към Марин Петков. Юношата на "сините" бе точен срещу резервния страж на Септември и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 3:0 за домакините.

Левски започна и второто полувреме с гол. В 52-та минута Фабио Лима получи по лявото крило и моментално центрира, а Преслав Бачев засече подаването и изпрати топката във вратата на Септември за 4:0. Шест минути по-късно се разписа и Евертон с шут извън границата на наказателното поле, с което бе оформено и крайното 5:0 за "сините".

Към 15:48 на 30.06.2024 Новините от днес