site.btaБългарският тим на сабя жени се класира на пето място на Европейското първенство по фехтовка в Базел

снимка: БФ Фехтовка

Българският отбор на сабя жени в състав Йоана Илиева, Олга Храмова, Емма Нейкова и Калина Атанасова се класира на пето място на Европейското първенство по фехтовка в Базел. Общо 11 тима стартираха на шампионата на Стария континент, а националките отново показаха, че са сред най-силните в Европа и в света.

Илиева, Храмова, Нейкова и Атанасова започнаха стабилно, като победиха в първия кръг Великобритания с 45:31. Във втория кръг за място сред най-добрите четири тимът се изправи срещу силния състав на Украйна и отстъпи с 42:45. Срещата беше оспорвана, като противничките поведоха след втората смяна и не допуснаха обрат до края.

В срещите за разпределение на местата от пето до осмо българките победиха Германия с 45:33, а в спора за 5-6-а позиция надделяха над Полша с 45:41. Така Илиева, Храмова, Нейкова и Атанасова, водени от треньора Ивайло Воденов, заеха пето място в крайното класиране.

Към 19:23 на 30.06.2024 Новините от днес