site.btaПеру и Чили предложиха много битка, но никакви голове в първия си мач на Копа Америка

Перу и Чили не излъчиха победител / снимка: АП/Julio Cortez

Отборите на Перу и Чили завършиха наравно 0:0 в първия си мач от група "А" на турнира Копа Америка.

В град Арлингтън в щата Тексас двата тима направиха здрав сблъсък, който обаче бе лишен от чисти възможности за гол. През първото полувреме по-активният отбор бе този на Перу, но Джанлука Лападула пропусна най-добрата възможност.

През втората част Чили бе тимът, който бе малко по-активен, но с изключение на няколко неточни удара на Бен Бреретон Диас шампионите за 2015 и 2016 година не успяха да постигнат нищо по-интересно.

С равенството двата тима поделят втората позиция в класирането зад Аржентина. В петък световните шампиони победиха с 2:0 Канада и са едноличен лидер в групата с 3 точки.

Към 11:18 на 07.07.2024 Новините от днес