site.btaЯнаки Милев приключи участието си на турнир по тенис в Италия

Янаки Милев приключи участието си на турнир по тенис в Италия
снимка: БТА

Янаки Милев отпадна на четвъртфиналите на сингъл и на полуфиналите на двойки на турнира по тенис на клей в Католика (Италия)  с награден фонд от 25 хиляди долара.

Поставеният под номер 8 българин загуби от Карлос Монтауг (Испания) с 1:6, 7:6(2), 6:7(4) за 3:14 часа.

В първия сет Милев взе само един гейм, но във втората част игра равностойно и след 7:2 в тайбрека изравни резултата.

В решителната трета част българинът взе подаването на съперника си и сервираше за мача, но не успя да удържи подаването си, а след това отстъпи и в тайбрека с 4:7.

В надпреварата при двойките Милев и Марко Топо (Германия) загубиха на полуфиналите от Пиетро Пампанин (Италия) и Жоао Едуардо Скиесл (Бразилия) с 1:6, 7:5, 6:10 за 83 минути.

Към 01:02 на 30.06.2024 Новините от днес