site.btaОБНОВЕНА Янаки Милев се класира на четвъртфиналите на сингъл и на полуфиналите на двойки на турнир по тенис в Италия

снимка: архив БТА

Янаки Милев се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Католика (Италия)  с награден фонд от 25 хиляди долара.

Поставеният под номер 8 българин надделя над представителя на Украйна Олександър Овчаренко с 6:2, 6:7(2),7:6(3) в двубой, продължил 2 часа и 54 минути.

20-годишният Милев, който заема 482-о място в световната ранглиста, стартира силно и поведе с 4:0 по пътя си към успеха в първия сет, а през втората част проби за 5:4 и сервираше за победата, но допусна обрат и загуби последвалия тайбрек.

В решаващия трети сет българинът на два пъти навакса пробив пасив и отново се стигна до тайбрек, в който Милев доминираше и отстрани съперника си, който е на 658-о място в класацията на АТП.

Следващият съперник на българския тенисист ще бъде победителят от мача между Николо Барони  (Италия) и Карлос Монтауг (Испания).

В надпреварата при двойките в Католика Янаки Милев и Марко Топо (Германия) се класираха за полуфиналите.

Милев и Топо се наложиха над италианците Николо Чаварела и Даниеле Минигини с 6:1, 6:2 на четвъртфиналите само за 56 минути.