site.btaОБНОВЕНА Янаки Милев стартира с победи на сингъл и на двойки на турнир по тенис в Италия

Янаки Милев стартира с победи на сингъл и на двойки на турнир по тенис в Италия
снимка: архив БТА

Янаки Милев стартира с победа участието си на турнира по тенис на клей в Католика (Италия) с награден фонд от 25 хиляди долара.

Българинът, осми в схемата на сингъл, надделя над представителя на домакините Даниел Баньолини с 6:0, 6:2 в двубой, продължил 1 час и 19 минути.

20-годишният Милев се намира на 489-о място в световната ранглиста. Той достигна до бърз пробив, след като не загуби нито един гейм по време на на първия сет, а през втората част допусна ранен пробив, но реализира обрат и не остави особени шансове на съперника си, който е на 910-о място в класацията на АТП.

Във втория кръг българският тенисист ще играе срещу победитебля от мача между Федерико Бове (Италия) и Олександър Овчаренко (Украйна).

В турнира по двойки Милев и партньорът му Марко Торо (Германия) елиминираха на старта поставените под номер 1 аржентинци Хуан Батиста Отегуи и Мариано Кастелбом с 6:7(5), 6:3, 10-5 за час и 49 минути игра.

Следващите противници на българина и германеца на четвъртфиналите ще бъдат италианците Николо Чиаварела и Даниеле Минигини.