site.btaЮношите на България до 18 години заеха трето място на Балканиадата по баскетбол в Румъния

снимка: Българска федерация по баскетбол

Националният отбор на България по баскетбол за юноши до 18 години завърши на трето място участието си на Балканиадата в Клуж-Напока, Румъния.

В последния си мач в турнира националите надвиха отбора на Косово с 68:62, след като водеха почти през цялото време, взимайки по този начин реванш срещу съперника за загубата в първия ден.

Баскетболистите, водени от старши треньора Стойо Чолаков започнаха по-добре мача и след десет минути игра водеха с 20:17. Много силна втора четвърт ги откъсна напред с двуцифрена разлика, а почивката дойде при 45:31 в тяхна полза.

След сравнително равностойно начало на второто полувреме българите вкараха 10 безответни точки в края на третата четвърт, след която вече бяха напред с 65:40.

Тимът на Косово заличи голяма част от пасива си в заключителния период, но без това с нещо да промени крайния изход.

Станислав Хинков реализира 23 точки за България. Ивайло Скрински отбеляза 17, а 11 добави Иван Димитров.

Към 16:50 на 30.07.2024 Новините от днес