site.btaПобеда и загуба за баскетболните национали до 18 години във втория ден на Балканиадата, ще играят за третото място

снимка: БТА, архив

Националният отбор на България по баскетбол за юноши до 18 години записа победа и загуба във втория ден на Балканиадата в Клуж-Напока, Румъния.

Българите отстъпиха на Гърция с 59:64 в първия си мач за деня. Двубоят започна с ниска резултатност, като след десет минути игра националите изоставаха с 8:14. Авансът на съперника достигна 15 точки през втория период, а почивката дойде при 31:19 в негова полза. След паузата баскетболистите, водени от селекционера Стойо Чолаков заиграха по-добре и по-малко от половин минута преди края се доближиха само на точка, но гърците удържаха водачеството до последно.

Кристиян Василев вкара 12 точки за българския състав, като добави и 8 борби, а с 11 точки и 7 асистенции завърши Теодор Трифонов.

Първата победа на България на турнира дойде след драматичен обрат срещу Румъния със 71:68 във вечерния двубой. Домакините водеха почти през целия мач, а малко преди заключителните десет минути разликата скочи и до 18 точки. Подобно на предишната среща обаче националите успяха да се върнат в мача, като този път направиха обрат минута и половина преди края.

Кристиян Василев записа "дабъл-дабъл" от 17 точки и 12 борби, Теодор Трифонов реализира 12 точки, а по 10 вкараха Иван Димитров и Станислав Хинков.

След днешните мачове националите са с баланс 1-2, което ги праща в битката за третото място на турнира, където ще се изправят срещу Косово.

Двубоят предстои на 20 юни от 13:00 часа, а след него ще се играе финалът между Румъния и Гърция.

Към 16:33 на 30.07.2024 Новините от днес