site.btaБългария допусна загуба от Косово в първия си мач на Балканиадата по баскетбол за юноши до 18 години

снимка: Българска федерация по баскетбол

Националният отбор на България по баскетбол за юноши до 18 години започна с драматична загуба участието си на Балканиадата в Клуж-Напока, Румъния. На старта на турнира националите отстъпиха пред състава на Косово със 71:72.

Двубоят премина през поредица от размени на водачеството. Баскетболистите на старши треньора Стойо Чолаков поведоха с 20:17 след десет минути игра, но на почивката съперникът обърна за 41:36.

Много силна трета четвърт изведе България напред с 63:57, но в края Косово стигна до нов обрат и измъкна успеха.

Михаил Калинов отбеляза 14 точки за представителния отбор на България, Кристиян Василев реализира 12 точки и 9 борби, а по 11 точки вкараха Баръш Мустафа и Станислав Хинков.

На 19 юни (сряда) националите ще изиграят два мача – от 10:00 часа е двубоят с Гърция, а този срещу домакините от Румъния ще стартира в 19:30 часа.

Към 15:17 на 07.07.2024 Новините от днес