site.btaЖенският национален отбор на България записа загуба срещу Румъния в евроквалификациите

Женският национален отбор на България по футбол допусна поражение с 0:3 от лидера Румъния на стадион "Александър Шаламанов" в мач от Група C4 на европейските квалификации.

След поражението тимът е на трето място в групата с 3 точки от 4 мача, колкото има и Казахстан. Армения е на трета позиция с 6, а румънките са с 12 пункта.

В 37-ата минута гостенките поведоха. Щефания Ватафу прати топката в мрежата на Роксана Шаханска след изпълнение от пряк свободен удар.

Пет минути след почивката Румъния удвои преднината си, а точна беше Кристина Карп с глава.

Крайният резултат оформи Андреа Херцег в 79-ата минута.

През юли за България предстои гостуване на Армения и домакинство на Казахстан.

Състав на България: Шаханска, Бойчева, Иванова, Йорданова (76-Атанасова), Петкова (57-Сергеева), Петрова, Желева, Караиванова (76-Халянова), Янева, Станкова, Адрианова (57-Дамянова)

Към 22:17 на 27.06.2024 Новините от днес