site.btaХорхе Мартин постави рекорд на пистата и спечели квалификацията за място в клас MotoGP за Гран При на Италия

снимка: AP Photo/Joan Monfort

Лидерът в шампионата Хорхе Мартин с "Прамак Рейсинг" постави рекорд за най-бърза обиколка на пистата "Муджело" в квалификацията на Гран При на Италия в клас MotoGP, спечели втория си полпозишън за сезона и финишира пред действащия световен шампион Франческо Бания с "Дукати".

Мартин започна силно във втората квалификационна сесия и даде време от 1:44.504 минута, подобрявайки постижението на Франко Морбидели от 1:44.726, поставено минути по-рано.

Баная остана втори, пред Маверик Винялес с "Априля".

"Чувствам се много добре, работихме много вчера вечерта. Това време за една обиколка е невероятно. Мисля, че за утре сме в добра позиция", каза Мартин след квалификацията.

Баная получи наказание от три места в петък, след като беше замесен в инцидент с Алекс Маркес. Италианецът, ще стартира втори в съботния спринт, но ще трябва да започне от пето място в неделното състезание.

"Това е едно от най-великите неща, които можех да направя днес, стартирайки от първия ред", каза той.

Испанецът Марк Маркес изглеждаше готов да се бори за полпозишън със силна обиколка към края на квалификацията, но се озова на чакъла, след като натисна газта малко повече. В крайна сметка той завърши четвърти в сесията.

Към 06:34 на 18.07.2024 Новините от днес